HTML

Dunai bűbáj

Találkozások, emberek, kapcsolatok. Férfiak, nők. Miértek és hogyanok. Kérdések és olykor válaszok. Események, villanások, élmények. Budapestről, a Duna-partról és máshonnan.

2008.04.20. 11:35 Ms Drama Queen

Figyelemre méltó

22 éves korukban a nőknek el kell kezdeni barátkozni a gondolattal, hogy a házasságot illető kérdések mind gyakoribbak lesznek: szerencsés esetben a kínosabbak ilyenkor még nem kerülnek elő. Csakhogy nem az ajánlattevők sokasodnak, csupán a tudakolódók…Ma a rovatvezetőm a gyűrűsujjamon viselt ékszerről érdeklődött. Persze csak tapintatosan…

Elképzeléseim és tapasztalataim szerint két okból feszegethetik a kérdéskört: egyrészt azért, mert időszerűnek érzik az eljegyzés, házasodás intézményét – meglehetősen óvatosan kezelendő helyzet. Másrészt pedig, attól tartok, az apránként összeszedett kismértékű súlygyarapodásra próbálnak magyarázatot találni – ez fokozottan intő jel lehet a napi bevitt kalóriamennyiség tudatos követésére és limitálására. Ha ugyanis nem vigyáz az ember, és netalán még hosszú ideje tartó kapcsolatban is él, könnyen azzal a kérdéssel szembesülhet a gyengébbik nem tagja, amely egy kedves ismerősömet is a süteményről való lemondásra ösztönözte, nevezetesen, hogy „ugye már ketten vagytok?” De a nem tartós kapcsolatban élők sincsenek biztonságban – mielőtt fellélegeznének.

Házasodni márpedig kell?

Az ilyesmi mindig döntéssel jár. Fontos és fajsúlyos döntéssel. Utálom a döntéshelyzeteket és az ezekkel járó terhet. Azt a stresszt, amely ilyenkor nyomasztani tud. Egyébként sem tudok azonosulni ezekkel a fekete-fehér, igen-nem kérdésekkel. Meg az elvárásokkal. Mindenütt mindenkinek elvárásai vannak – másokkal szemben. Szeretném, ha nekem a saját elvárásaimra kellene csak koncentrálnom, s nem máséira. Ehhez viszont én egyedül kevés vagyok. Ráadásul éppen ebben a kérdésben még csak elvárásaim sincsenek – tehát különösen örülnék, ha másoknak sem lennének.

Néha az a határozott meggyőződés ébred bennem, hogy az emberek fordítva gondolkodnak. Előbb kötik össze az életüket hivatalosan, és csak aztán próbálnak egymáshoz kötődni, egymással, egymás mellett élni. De vajon van-e ennek értelme? Vajon nem lenne-e jobb és célravezetőbb akkor összekötni hivatalból emberéleteket, amikor azt az érintettek kimondatlanul már megtették? Amikor a mögöttük álló közös múlt és élmények már elválaszthatatlanokká tették őket...?

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://dunaibubaj.blog.hu/api/trackback/id/tr70433801

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása